Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i studentów | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-15

Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i studentów

książka z poświatą
Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. To święto wszystkich pracowników oświaty, którzy zajmują się trudną, ale niezwykle satysfakcjonującą edukacją kolejnych pokoleń.

Z tej okazji wszystkim nauczycielom akademickim i pracownikom Politechniki Gdańskiej wspierającym proces edukacji, składamy wyrazy uznania za codzienną pracę i życzenia kolejnych sukcesów dydaktycznych i naukowych, niegasnącego entuzjazmu w dzieleniu się wiedzą, ciekawości poznawania nowych pokoleń swoich uczniów i pasji w prowadzeniu ich przez naukowy świat.

Dzień Edukacji Narodowej to także święto uczniów i studentów. Niech studia będą dla Was czasem odkrywania nowych zainteresowań i umacniania Waszych talentów.

prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, czł. koresp. PAN,

Zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego na Politechnice Gdańskiej

oraz Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność na Politechnice Gdańskiej