Realizacja grantu “Cisza! Trwa nagranie hałasu” - KN KoDiK! | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-10

Realizacja grantu “Cisza! Trwa nagranie hałasu” - KN KoDiK!

dalmierz
W ręce członków Koła Naukowego Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK trafiły urządzenia, których zakup sfinansowany został ze środków grantu “Grant na innowacje dydaktyczne”, a którego kierownikiem jest dr inż. Roksana Licow z Katedry Inżynierii Transportowej.

Studenci zrzeszeni w KN KoDiK mieli możliwość przetestowania dalmierza laserowego, którego jednym z praktycznych zastosowań jest możliwość dokonywania pomiarów prędkości pojazdów poruszających się w zakresie od 0 do 300 km/h. Z powodzeniem udało się przeprowadzić próbne pomiary prędkości pociągów na wysokości przystanku osobowego Gdańsk Politechnika SKM.

Oprócz dalmierza laserowego Kierownik Grantu zaplanowała zakup kalibratora do miernika hałasu, będącego wyposażeniem laboratorium wibroakustyki. Urządzenie to również dotarło do beneficjentów grantu, a już niedługo zaplanowane jest szkolenie z jego obsługi, które zadeklarował przeprowadzić producent.

Zakup aparatury to nie jedyne aktywności, które mają służyć dydaktyce i realizacji projektów badawczych. Poza tym zaplanowano m.in.: szkolenie na torze doświadczalnym Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie oraz seminarium, w ramach którego odwiedzą nas Osoby akredytujące pojazdy szynowe w Polsce w zakresie hałasu.

Śledźcie nasz profil!

Na realizacji grantu zyskają nie tylko Pracownicy PG, członkowie Koła Naukowego KoDiK, ale także studenci Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska z kierunków Transport oraz Budownictwo.

Tekst: KN KoDiK/Przemysław Barszcz