Dwaj absolwenci Budownictwa z WILiŚ laureatami konkursu GDDKiA | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-12

Dwaj absolwenci Budownictwa z WILiŚ laureatami konkursu GDDKiA

rozstrzygnięcie konkursu GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła wyniki II edycji ogólnopolskiego konkursu pn. „Innowacje w drogownictwie”.

Dwa pierwsze miejsca w kategorii Optymalne konstrukcje inżynierskie zajęli absolwenci kierunku Budownictwo z WILiŚ:

I miejsce – p. Wojciech Kaźmierski

II miejsce – p. Aleksander Rutkowski

Konkurs adresowany był do studentów/absolwentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych, których prace dyplomowe zostały obronione w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 13 września 2022 r. Celem konkursu było wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, których wyniki mogłyby być zastosowane w budownictwie. Było to również promowanie idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej. Konkurs obejmował prace dyplomowe, które zostały obronione we wskazanym wyżej terminie, w następujących kategoriach:

- materiały i technologie drogowe,

- inżynieria ruchu, inteligentne systemy zarządzania ruchem oraz rozwiązania BRD,

- optymalne konstrukcje inżynierskie.

Kapituła konkursowa składała się z ekspertów GDDKiA, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych oraz członków Rady Naukowej. Nagroda Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad została przyznana w trzech ww. kategoriach tematycznych. Opiekunami zwycięskich prac byli: dr hab. inż. Piotr Jaskuła, prof. PG (Wojciech Kaźmierski) i dr inż. Anna Banaś (Aleksander Rutkowski).

Wręczenie nagród odbędzie się 16.12 br.