Współpraca WILiŚ ze szkołami średnimi Pomorza | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-14

Współpraca WILiŚ ze szkołami średnimi Pomorza

uranium w szkole
W dniach 2 i 9 grudnia br. pracownicy naszego Wydziału odwiedzili dwie szkoły średnie - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie oraz Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

Spotkania odbyły się w ramach projektu Zbuduj i zbadaj, czyli technologia betonu i diagnostyka konstrukcji w teorii i w praktyce realizowanego pod kierownictwem dra inż. Erwina Wojtczaka w ramach programu URANIUM (IDUB PG). Celem projektu było zintensyfikowanie współpracy ze wspomnianymi szkołami oraz wyłonienie najzdolniejszych uczniów i zachęcenie ich do studiowania na WILiŚ.

Podczas spotkań uczniowie wysłuchali wykładu popularnonaukowego dotyczącego historii betonu i ewolucji konstrukcji mostowych, zostali zaznajomieni z procedurą rekrutacji na WILiŚ i poznali koła naukowe działające na naszym Wydziale. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty udziału, a najaktywniejsi uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami i upominkami.

Cieszymy się, że szkoły deklarują chęć kontynuowania współpracy. Liczymy, że udział w projekcie zaowocuje wieloma dalszymi wspólnymi inicjatywami!