Wycieczka dydaktyczna studentów Politechniki Gdańskiej | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-22

Wycieczka dydaktyczna studentów Politechniki Gdańskiej

Studenci na wycieczce

studenci WILiŚ Politechniki Gdańskiej na kierunku Transport sem 2 st. II, w ramach przedmiotu Infrastruktura Transportu Miejskiego, mieli okazję odwiedzić Centrum Zarządzania Tunelem pod Martwą Wisłą.

Centrum Zarządzania Tunelem podlega pod Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, a w swoim zakresie realizuje zadania związane z obsługą tunelu tj:

• Utrzymanie instalacji w Tunelu pod Martwą Wisłą.
  • Utrzymanie agregatów prądotwórczych i przepompowni wód deszczowych będących własnością GZDiZ.
  • Planowanie i przeprowadzanie ćwiczeń z udziałem służb ratowniczych w Tunelu pod Martwą Wisłą.
  • Realizacja procedur bezpieczeństwa zgodnie z Dokumentacją Bezpieczeństwa Tunelu.
  • Zarządzanie ruchem w Tunelu pod Martwą Wisłą, współpraca w zakresie organizacji ruchu z systemem TRISTAR.
  • Nadzorowanie działania oraz kontrola dostępu do instalacji ochrony przeciwpożarowej w Tunelu pod Martwą Wisłą.
  • Utrzymanie urządzeń i instalacji obiektów mostowych zwodzonych.
  • 24-godzinny nadzór nad funkcjonowaniem Tunelu pod Martwą Wisłą.
  • 24-godzinny nadzór i obsługa mostów zwodzonych.

Wycieczka studentów Politechniki Gdańskiej odbyła się dzięki pomocy i zaangażowaniu pracownika GZDiZ Centrum Zarządzania Tunelem pod Martwą Wisłą – Pana Michała Adamkiewicza Kierownika Działu Tunelu Drogowego i Obsługi Obiektów Zwodzonych.

Studenci w trakcie wycieczki po Centrum Zarządzania Tunelem mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą oraz zasadami zarządzania i utrzymania Tunelu.

Opiekunami grupy byli pracownicy Katedry Inżynierii Transportowej Politechniki Gdańskiej: Lucyna Gumińska.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Centrum Zarządzania Tunelem za możliwość odwiedzin, poświęcony nam czas, przekazaną niezwykle cenną wiedzę praktyczną oraz liczne przykłady i doświadczenia w zakresie utrzymania oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego w tunelu. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy GZDiZ, z WILiŚ.