Dorzuć się! PG gra dla Orkiestry już od piątku | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-01-27

Dorzuć się! PG gra dla Orkiestry już od piątku

31 WOŚP
W niedzielę już po raz 31. odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku poświęcony jest walce z sepsą. Z Orkiestrą zagra także Politechnika Gdańska: w piątek, 27 stycznia, podczas specjalnej akcji na placu przed Gmachem Głównym uczelni. Z kolei w dniu Finału stanowisko WOŚP PG usytuowane będzie w Sopocie przy należącym do uczelni Hotelu Eureka.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia. Społeczność akademicka Politechniki Gdańskiej tradycyjnie już wspiera tę szczytną inicjatywę, angażując się w zbiórkę pieniędzy oraz organizując rozmaite atrakcje i zachęcające do wsparcia WOŚP. W tym roku zbieramy na walkę z sepsą. Jak pokazują badania przeprowadzone przez WHO, na które powołuje się Fundacja WOŚP – to główna przyczyna zgonów na świecie.

Gramy od piątku!

PG granie z Orkiestrą zacznie już w piątek, 27 stycznia. Zapraszamy w godzinach od 10:00 do 13:00 na plac przed Gmachem Głównym, gdzie wspólnie z Samorządem Studentów Politechniki Gdańskiej będziemy prowadzić zbiórkę. Zachęcamy do wpłat zarówno do tradycyjnych puszek WOŚP, jak i do eSkarbonki Politechniki Gdańskiej. Na darczyńców czekać będzie gorąca, zimowa herbata i przekąski. Całość uprzyjemni oprawa muzyczna.

– Cała nasza społeczność akademicka już nieraz pokazywała empatię i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Jestem pewny, że nie inaczej będzie również podczas 31. Finału WOŚP – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Gorąco zachęcam jej przedstawicielki i przedstawicieli do odwiedzin naszej specjalnej zbiórki na placu przed Gmachem Głównym. Pokażmy znowu naszą hojność i otwarte serca! – dodaje.

– Odkąd byłam małym dzieckiem, borykającym się z problemami zdrowotnymi w wielu szpitalach, widziałam sprzęt oklejony serduszkami WOŚP. Teraz mogę samodzielnie promować i wspierać dalszy rozwój Fundacji – mówi Agnieszka Skotnicka, przewodnicząca Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej. – Zachęcam wszystkich do odwiedzenia naszej akcji WOŚP i dorzucenia się do skarbonki.

W niedzielę – Sopot!

Politechnika Gdańska z Orkiestrą grać będzie również oczywiście w dzień 31. Finału WOŚP, czyli 29 stycznia. Przedstawiciele SSPG będą kwestować w Sopocie w godzinach od 11:00 do 15:00 przy hotelu Eureka (ul. Emilii Plater 7/9/11). Dla darczyńców, poza serduszkami WOŚP, będziemy mieli także gorące napoje i rozgrzewającą zupę. Co ważne, wszyscy wolontariusze WOŚP będą mogli tego dnia skorzystać z przyjaznych wnętrz obiektu, by w mieszczącej się w hotelu restauracji „Nowosopocka” ogrzać się i nabrać sił.

PG na gdańskim Finale WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grać będzie w niedzielę w wielu miastach Polski i całego świata. Również w Gdańsku zaplanowano duże wydarzenie z okazji 31. Finału WOŚP. Tego dnia ul. Elektryków przemieni się w miasteczko WOŚP z mnóstwem rozmaitych atrakcji. Nie zabraknie tam akcentu politechnicznego - na miejscu obecny będzie zespół PG Racing Team. Członkowie koła naukowego zaprezentują skonstruowany przez siebie bolid, a także uchylą rąbka tajemnicy na temat powstającej właśnie nowej maszyny.

8 wyświetleń