Trwa nabór wniosków w programie Uranium Supporting Cooperation With High Schools | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-03

Biały napis uranium na fioletowym tle.
Celem programu Uranium jest wspieranie współpracy uczelni ze szkołami średnimi, głównie spoza Trójmiasta, wyłaniającymi najzdolniejszych absolwentów jako przyszłych studentów Politechniki Gdańskiej, w szczególności na kierunkach powiązanych z tematyką badawczą Centrów POB. Drogą do osiągnięcia celu są granty dla pracowników PG koordynujących współpracę uczelni z wybraną szkołą średnią.

Program Uranium Supporting Cooperation With High Schools stanowi element realizacji zadań IDUB w zakresie podniesienia jakości kształcenia studentów i doktorantów, w szczególności na kierunkach i dyscyplinach naukowych związanych z priorytetowymi obszarami badawczymi uczelni, Działania III.3. (Doskonalenie systemu rekrutacji na studia w celu pozyskiwania najlepszych kandydatów).

Budżet i warunki realizacji projektu:

• wysokość grantu wynosi 30 tys. PLN, a okres jego realizacji jest nie dłuższy niż 12 miesięcy;
  • wnioski o przyznanie grantu mogą być składane przez pracowników dydaktycznych lub badawczo-dydaktycznych;
  • w skład kosztów mogą wchodzić m.in.: wynagrodzenie dla kierownika grantu, wydatki ponoszone na realizację współpracy ze szkołą średnią, w tym wynagrodzenia dla osób prowadzących zajęcia.

Jak aplikować?

• nabór wniosków potrwa do 10.02.2023 r. do godz. 23:59;
  • wnioski należy składać drogą elektroniczną za pomocą modułu granty w systemie MojaPG.
  • do wniosku należy załączyć deklarację woli współpracy ze strony dyrektora szkoły średniej w formie projektu umowy o współpracy lub listu intencyjnego.

Obowiązujące dokumenty można znaleźć na stronie Uranium.