Wizyta studyjna badaczek z Università Politecnica delle Marche | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-06

Wizyta studyjna badaczek z Università Politecnica delle Marche

grupa ludzi
Dr inż. Chiara Giosuè i mgr Natalia Czerwińska wzięły udział w wizycie studyjnej na Politechnice Gdańskiej.

W dniach od 30.01 do 03.02 2023 na Wydziałach ILiŚ oraz ETI gościły w ramach ramach Programu NAWA PROM badaczki z Dipartimento di Scienze e Ingegneria della Materia, dell'Ambiente ed Urbanistica (SIMAU), Università Politecnica delle Marche (Ancona, Włochy). Dr inż. Chiara Giosuè i mgr Natalia Czerwińska podzieliły się swoimi doświadczeniami z pracy naukowej dot. waloryzacji odpadów oraz funkcjonalizacji powierzchni materiałów w celu usuwania zanieczyszczeń. Podczas pobytu prowadzone zostały badania nad optymalizacją metody usuwania zanieczyszczeń z odcieków składowiskowych za pomocą modyfikowanych elektrod diamentowych domieszkowanych borem.

Trzymamy kciuki za dalszą udaną współpracę, a studentów WILIŚ zachęcamy do podjęcia nauki na Politechnice w Ankonie przepięknie położonej nad Adriatykiem. Więcej informacji na temat Università Politecnica delle Marche.