Mamy zwycięzcę WILiŚ Adventure! | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-27

Mamy zwycięzcę WILiŚ Adventure!

Żółty napis wiliś adventure na zielonym tle.
Konkurs WILiŚ Adventure skierowany był do studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, chcących wyruszyć na autorską wyprawę pełną wyzwań. Nagroda główna dla zwycięzcy konkursu wynosiła 5,000 euro!

Na konkurs nadesłano 15 wniosków projektowych, z których Kolegium Dziekańskie wyłoniło 5 najlepszych.

Były to:

Przebycie głównych szlaków via ferrat Pirenejów Kai Marynowskiej z 1 roku studiów magisterskich na kierunku Inżynieria środowiska

Podróż rowerowa brzegiem Brazylii z Kurytyby do Rio przez parki narodowe Tytusa Chmielewskiego z 1 roku studiów inżynierskich na kierunku Budownictwo

- Z serca do Nepalu Julii Gołębiewskiej ze studiów inżynierskich na kierunkach Transport oraz Budownictwo

Spływ rzeką za kołem podbiegunowym Michała Wójcika z 2 roku studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria środowiska

Rezerwaty Ameryki Środkowej oczami rdzennych Indian Natalii Olesz z 1 roku studiów magisterskich Budownictwo

Po spotkaniu ze wszystkimi finalistami komisja konkursowa w składzie Kolegium Dziekańskie oraz podróżnik Marek Kamiński wyłoniła zwycięzcę, którym został Tytus Chmielewski. Tytus planuje odbyć swoją wyprawę do Brazylii we wrześniu.

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi było spotkanie z Markiem Kamińskim i Markiem Wikierą na Politechnice Gdańskiej. Partnerem konkursu WILiŚ Adventure jest Fundacja Marka Kamińskiego.