Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-09

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej – 21 marca

Rysunkowy kampus politechniki gdańskiej.
Wybierz studia na WILiŚ! Z bogatą ofertą Wydziału i całej Uczelni będzie się można zapoznać podczas Ogólnopolskiego Dnia Otwartego, który odbędzie się w pierwszy dzień wiosny, czyli we wtorek, 21 marca. Na uczestników już od godziny 9:00 będą czekać wycieczki po kampusie, wykłady, spotkania czy pokazy laboratoryjne.

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół średnich. Jego celem jest prezentacja oferty studiów na PG. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 21 marca, zarówno stacjonarnie, jak i online, a szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl.

Atrakcje na terenie kampusu
Od godziny 9:00 do 14:00 przed Gmachem Głównym uczelni czynne będzie politechniczne miasteczko, w którym uczestnicy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli każdego z ośmiu wydziałów, a także Biura Karier i Absolwentów, Centrum Języków Obcych i Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Poza wspomnianym miasteczkiem, przygotowano wiele atrakcji, rozsianych po całym kampusie uczelni. W Gmachu Głównym, na dziedzińcu im. Jana Heweliusza, dzięki Forum Organizacji i Kół Naukowych (FOKA) będzie można zapoznać się z działalnością studentów, którzy na PG rozwijają swoje naukowe pasje. W budynku Hydromechaniki wysłuchać będzie można ciekawych wykładów, będących przykładem zagadnień charakterystycznych dla poszczególnych wydziałów. Prezentacje obejrzeć będzie można także na kanale PG w serwisie YouTube. Z kolei Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprosi gości do udziału w grze terenowej. Astrofizyczne Koło Naukowe zachęci natomiast do rozwiązania niezwykłej łamigłówki. W laboratorium, wzorowanym na popularnych pokojach zagadek, uczestnikom przyjdzie rozwiązać tajemnicę szalonego profesora, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Całość uzupełnią wydarzenia i atrakcje przygotowane przez każdy z ośmiu wydziałów PG. Ze szczegółami aktywności na naszym Wydziale oraz pozostałych siedmiu Wydziałach możecie zapoznać się tutaj.

Wirtualna wizyta na PG. W godzinach popołudniowych zaplanowano wydarzenia online. Uczniowie będą mogli wziąć udział w wirtualnych wycieczkach po laboratoriach poszczególnych katedr, wysłuchać interesujących wykładów, uczestniczyć w webinariach czy też zapoznać się z materiałami filmowymi prezentującymi wydziały. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić na stronie www.wirtualna.pg.edu.pl. Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość e-mail w której znajdzie indywidualne linki, pozwalające na dołączenie do spotkań online, a także link, dzięki któremu będzie można dopisać się na kolejne spotkania lub zrezygnować z wcześniej wybranych.

PG gospodarzem gali Liceów i Techników Perspektywy 2023. Ogólnopolskiemu Dniu Otwartemu na PG towarzyszyć będzie wojewódzka gala Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 – dorocznego zestawienia najlepszych liceów i techników w naszym regionie Wydarzenie transmitowane będzie na kanale na YouTube PG. Po uroczystości przedstawiciele najlepszych szkół zasadzą kolejne już Drzewo Talentów na kampusie PG dedykowane ich szkole.

Ogólnopolski Dzień Otwarty na Politechnice Gdańskiej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

 

111 wyświetleń