Politechnika Talentów. Nowe obszary współpracy ze szkołami średnimi | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-30

Politechnika Talentów. Nowe obszary współpracy ze szkołami średnimi

młodzież szkolna

Politechnika Gdańska współpracuje obecnie z ponad 120 szkołami średnimi z województwa pomorskiego i wciąż rozszerza zakres tej współpracy. W tym roku po raz pierwszy zainaugurowana zostanie Politechnika Talentów, projekt skierowany do uczniów najlepszych pomorskich liceów i techników. Uruchomiona też została witryna dla szkół – szkoly.pg.edu.pl, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich możliwościach, z których mogą skorzystać uczniowie i nauczyciele, szczegóły dotyczące procedur podpisania porozumienia o współpracy z uczelnią oraz aktualności dotyczące cyklicznych wydarzeń, które dla szkół organizuje PG.

W programie Politechniki Talentów znajdują się m.in. warsztaty naukowe, kreatywne zajęcia z doradcą zawodowym, spotkanie z rektorem i naukowcami, a także porcja studenckiego życia – nocleg w akademiku, impreza integracyjna ze studentami w politechnicznym klubie „Kwadratowa” i wiele innych atrakcji.