Badaczka z Indii na WILiŚ | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-26

Badaczka z Indii na WILiŚ

Dwie kobiety pozują do zdjęcia.
Witamy na naszym Wydziale dr Vijayalakshmi Shankar z Vellore Institute of Technology (VIT) w Indiach, która przyjechała na Politechnikę Gdańską w ramach programu NAWA.

Vijayalakshmi Shankar od ponad 10 lat zajmuje się biotechnologią środowiska. Opublikowała ponad 70 artykułów naukowych w czasopismach branżowych. Jest promotorem 6 rozpraw doktorskich w Vellore Institute of Technology. VIT jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Indiach. Według rankingu Shanghai of World Universities 2022, VIT zajął pozycję od 601 do 700.

Na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska koordynatorem badań prowadzonych przez Vijayalakshmi Shankar jest dr hab. inż. Aneta Łuczkiewicz, prof. PG.