Bałtycki Festiwal Nauki powraca! Politechnika Gdańska otwiera laboratoria | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-04-21

Bałtycki Festiwal Nauki powraca! Politechnika Gdańska otwiera laboratoria

bfn
Jak zważyć psa linijką? Ile balonów z helem potrzeba, żeby polecieć? Dlaczego mydło myje? Z tymi i innymi wyzwaniami pomogą Wam się zmierzyć pracownicy i studenci Politechniki Gdańskiej podczas 20. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. W programie wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

W dniach 25-27 maja Politechnika Gdańska będzie odkrywać przed odwiedzającymi zakamarki uczelnianych pracowni i laboratoriów oraz tajniki poszczególnych dziedzin nauki, a w niedzielę 28 maja – wraz z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim – zaproponuje szereg atrakcji podczas Pikniku Nauki Fahrenheita, organizowanego przez Uczelnie Fahrenheita w Centrum Nauki Hevelianum [program pikniku będzie dostępny wkrótce na faru.edu.pl]

Bałtycki Festiwal Nauki to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Studenci i pracownicy PG, z myślą o odwiedzających tego dnia politechniczny kampus, przygotowują bogatą ofertę zajęć z różnych dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez fizykę i matematykę, aż po automatykę z robotyką. Można wziąć udział w warsztatach, dyskusjach i pokazach laboratoryjnych, wysłuchać wykładów, obejrzeć prezentacje multimedialne czy spędzić czas ma pikniku naukowym. BFN to także okazja, by zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

W BFN może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Wstęp jest bezpłatny, ale na część zajęć obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Program

Uwaga! Program jest na bieżąco aktualizowany, prosimy o jego śledzenie.

82 wyświetleń