Naukowcy WILiŚ z dofinansowaniem w konkursie SONATA 18 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-25

Naukowcy WILiŚ z dofinansowaniem w konkursie SONATA 18

ncn
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu SONATA 18. Dwoje naukowców z WILiŚ otrzymało dofinansowanie na swoje projekty naukowe.

Projekty naukowców z WILiŚ zakwalifikowane do finansowania w ramach programy SONATA 18:

• Zmienność kształtu w modelowaniu matematycznym ściany brzucha człowieka, kierownik projektu: dr inż. Katarzyna Szepietowska, WILiŚ (projekt w partnerstwie z GUMed); kwota dofinansowania całkowita: 782 212 zł, kwota dla PG: 694 732 zł;
  • Mechanika zespoleń złamań przezkrętarzowych kości udowej: połączona analiza in vivo, in vitro oraz in silico, kierownik projektu dr inż. Krzysztof Żerdzicki, WILiŚ (projekt w partnerstwie z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym); kwota dofinansowania całkowita: 998 570 zł, kwota dla PG: 827 770 zł.