wyKOMBinuj mOst 2023 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-05

wyKOMBinuj mOst 2023

Zaproszenie do konkursu wykombinuj most.
Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji serdecznie zaprasza na kolejną, 16. edycję konkursu wyKOMBinuj mOst, która odbędzie się na Politechnice Gdańskiej w dniach 10-12 maja 2023!

Pierwszego dnia Dziedzińce Gmachu Głównego naszej Uczelni zamienią się w arenę zmagań konstruktorów z całej Polski. Studenci i uczniowie szkół średnich wykonają modele mostów, mając do dyspozycji jedynie papier i klej.

Drugiego dnia odbędzie się ogólnopolska studencka konferencja budowlana KOMBOferencja, podczas której referaty o tematyce związanej z budownictwem wygłoszą studenci, pracownicy oraz sponsorzy wydarzenia. Gwoździem programu będzie prezentacja na temat uprawnień budowlanych, którą wygłosi Przewodniczący Prezydium POIIB, dr inż. Marek Wesołowski.

Trzeciego dnia wykonane konstrukcje zostaną poddane badaniom w maszynie wytrzymałościowej.

Szczegółowe informacje o pozostałych atrakcjach, które zostały przygotowane dla studentów i pracowników Uczelni można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Zachęcamy także do śledzenia profilu facebookowego wydarzenia.