Konferencja EATA 2023 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-09

Konferencja EATA 2023

Czerwono-biały napis EATA 2023.
Dziesiąta Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Technologii Asfaltowych EATA, organizowana przez Katedrę Inżynierii Transportowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Politechniki Gdańskiej oraz Fundację Rozwoju Usług Infrastruktury Transportowej (FRUIT) odbędzie się w dniach 12-14 czerwca 2023 na Politechnice Gdańskiej.

EATA2023 jest konferencją naukową, podczas której prezentowane i omawiane są najnowsze trendy i badania w dziedzinie technologii materiałów asfaltowych. W Gdańsku, spodziewany jest udział przynajmniej 300 ekspertów z całego świata, zarówno ze społeczności naukowo-badawczej, jak i środowiska technologiczno-wykonawczego. Zostanie zaprezentowanych około 40 tematycznych prezentacji, przewidziano czas na dyskusje merytoryczne oraz sesje plakatowe. Na stanowiskach wystawienniczych, prezentować się będą  sponsorzy oraz partnerzy EATA2023 – znane i cenione firmy krajowe i zagraniczne. W ramach EATA2023 odbędną się również trzy warsztaty RILEM w aktualnej tematyce recyklingu na zimno nawierzchni asfaltowych oraz warstwy slurry seal; recyklingu nawierzchni asfaltowych (na zimno, ciepło, gorąco) w oparciu o wymagania funkcjonalne; oraz wykorzystania materiałów odpadowych w mieszankach mineralno-asfaltowych wraz z oceną wpływu na środowisko.

Wydarzenie zostało objęte patronatem JM Rektora Politechniki Gdańskiej, Ministra Infrastruktury, Ministra Edukacji i Nauki oraz Generalnego Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Komitet konferencji tworzą uznani naukowcy – prof. Adam Zofka (przewodniczący), prof. Piotr Jaskuła, prof. Herve di Benedetto i prof. Gordon Airey.

Więcej informacji.