Wizyta studencka w Centrum Zarządzania Tunelem POW oraz w Centralnym Porcie Komunikacyjnym | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-14

Ludzie pozują do zdjęcia.
W dniu 05.06.2023 studenci II stopnia na kierunku Budownictwo, specjalność inżynieria transportowa, gościli w Warszawie na jednodniowej wycieczce. W ramach rozwijania swoich zainteresowań odwiedzili Centrum Zarządzania Tunelem POW oraz Centralny Port Komunikacyjny.

Tunel POW jest aktualnie najdłuższym tunelem w Polsce, w którym dobowy ruchu roczny przekracza średnio 100 pojazdów. W ramach wizyty studenci mogli poznać systemy wykorzystywane do zarządzania ruchem, zapoznali się też z wyposażeniem tunelu w systemy bezpieczeństwa, pracą centrum oraz projektowanym Krajowym Systemem Zarządzania Ruchem.