Wycieczka dydaktyczna studentów do firmy Flex | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-12

Wycieczka dydaktyczna studentów do firmy Flex

Studenci na wycieczce

W dniu 31 maja br. studenci studiów inżynierskich kierunku Transport, o profilu Logistyka i Zarządzanie Transportem gościli w przedsiębiorstwie Flex w Tczewie. Głównym celem wizyty było poznanie elementów oraz zasad funkcjonowania nowoczesnego centrum logistyczno – magazynowego. Studenci mieli możliwość zwiedzenia przestrzeni magazynowej wysokiego składowania, poznania logistyki komponentów i produktów, a także innowacyjnych systemów wspomagających zarządzanie magazynem, w tym jednego z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych systemów ASRS (ang. Automated Storage and Retrieval Systems), który aktualnie jest w fazie testowej. Zautomatyzowane systemy magazynowania usprawniają obsługę magazynu, przechowywanie i kompletację elementów, optymalizując składowanie produktów. Spotkanie ze specjalistami odpowiedzialnymi za szeroko rozumianą logistykę w przedsiębiorstwie (połączone z możliwością zadawania pytań) było niewątpliwie ważnym elementem tej wizyty.

Serdecznie dziękujemy firmie Flex za zaproszenie i niezwykle miłe przyjęcie naszej grupy!

Firma Flex realizuje zamówienia dla znanych na całym świecie marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, czy elektroniki użytkowej i oferuje bardzo szeroki zakres usług od zaprojektowania produktu, poprzez produkcję, aż po kompleksowe usługi dystrybucyjne i logistyczne