Wycieczka dydaktyczna studentów do firmy Ligentia | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-12

Wycieczka dydaktyczna studentów do firmy Ligentia

Studenci na wycieczce

W dniu 30 maja br. studenci studiów inżynierskich kierunku Transport, specjalność Systemy Transportowe gościli w siedzibie przedsiębiorstwa Ligentia. Celem wizyty było poznanie zasad funkcjonowania operatora logistycznego. Studenci spotkali się z przedstawicielem zarządu firmy, Panią Katarzyną Jankowską oraz specjalistami z zakresu spedycji morskiej i drogowej, którzy opowiedzieli o wykorzystywaniu poszczególnych gałęzi transportu przez operatora, organizacji transportu dla różnych rodzajów towarów oraz specyfiki pracy w zawodzie spedytora.

Serdecznie dziękujemy Pani Barbarze Dobranieckiej za zorganizowanie spotkania oraz pracownikom firmy Ligentia za przekazaną wiedzę praktyczną!

Firma Ligentia jest jednym z czołowych operatorów logistycznych w kraju. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej, w tym w spedycji morskiej, drogowej, lotniczej, kolejowej, logistyce kontraktowej, czy też zarządzaniu łańcuchami dostaw