Dni Budownictwa Drewnianego 2023 - relacja | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-10

Dni Budownictwa Drewnianego 2023 - relacja

Dni Budownictwa Drewnianego 2023.
W dniach 23-24 maja na Politechnice Gdańskiej odbyła się V edycja Dni Budownictwa Drewnianego, które przyciągnęły liczne grono entuzjastów i specjalistów z branży. Wydarzenie, zorganizowane przez Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska w osobie dr. inż. Marcina Szczepańskiego oraz Koło Naukowe KOBRA, miało na celu promocję i wymianę wiedzy na temat budownictwa drewnianego. Wydarzenie objęli patronatem honorowym: dziekan WILiŚ dr hab. inż. Joanna Żukowska, prof. PG, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, a także Pomorska Okręgowa Izba Architektów RP.

Podczas dwudniowego programu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w różnorodnych prezentacjach i wykładach, które obejmowały tematy związane z projektowaniem, konstrukcją, ekologią i zrównoważonym rozwojem w budownictwie drewnianym. Wykładowcy, prelegenci i eksperci z renomowanych instytucji i firm przedstawiali najnowsze osiągnięcia, trendy i innowacje w tej dziedzinie, inspirując uczestników do poszerzania swojej wiedzy i rozwijania umiejętności w tej stale rozwijającej się branży.

W ramach wydarzenia odbyła się również debat dotycząca stanu budownictwa drewnianego w Polsce. W debacie wzięli udział Pani arch. Barbara Reiter, arch. Wojciech Pilacki, Dyrektor DRMG Karol Kalinowski, Dyrektor SEDG Marek Beśka oraz Prezes Zarządu Firmy EKOINBUD Tomasz Balcerowski. Debatę prowadził dr inż. Marcin Szczepański z WILIŚ. Pytania głównie oscylowały wokół ekologii, tematów prawnych oraz potencjalnych kierunków rozwoju branży. Była również przestrzeń na pytania z sali.

Dni Budownictwa Drewnianego na Politechnice Gdańskiej okazały się nie tylko doskonałą platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale również doskonałą okazją do networkingu i nawiązywania cennych kontaktów zawodowych między studentami a ich potencjalnymi pracodawcami. Uczestnicy mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami branży, inżynierami, architektami i projektantami, poprzez odwiedzenie ich stoisk firmowych. Na stoiskach większości Partnerów wydarzenia była również możliwość zostawienia CV. Partnerami tegorocznego wydarzenia byli:

• Ecologiq
  • Ekoinbud
  • SylvaDrewno
  • Steico CEE / Ekologiczne budownictwo energooszczędne
  • Dlubal Software Polska
  • Simpson Strong-Tie PL
  • Fibris S.A.
  • SIGA
  • Ante-holz
  • Rothoblaas
  • Sto Polska
  • Termex Wełna Celulozowa Ocieplenie celulozą Naprawy izolacji
  • Saint-Gobain

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a liczba zgłoszeń i udziału potwierdzała rosnące zainteresowanie budownictwem drewnianym jako alternatywnym i ekologicznym rozwiązaniem w sektorze budowlanym. Dni Budownictwa Drewnianego na Politechnice Gdańskiej stanowiły inspirujące i owocne spotkanie dla wszystkich uczestników, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć nowe perspektywy i wpływać na rozwój tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny.

Poniżej fotorelacja od Kacpra Łaszczewskiego oraz wideo z relacją z wydarzenia i podziękowaniami.

Już teraz zapraszamy na VI Edycję wydarzenia w 2024 roku!

Do zobaczenia!