Studenci z wizytą w firmie FKP sp. z o.o. | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-04

Studenci z wizytą w firmie FKP sp. z o.o.

grupa studentów
W ramach seminarium dyplomowego na studiach magisterskich studenci profili prowadzonych w Katedrze Konstrukcji Inżynierskich: konstrukcji budowlanych, konstrukcji metalowych i mostów razem z dr hab. inż. Jerzym Bobińskim zwiedzili siedzibę firmy FKP sp. z o.o. w Pomieczynie.

Firma FKP sp. z o.o. jest częścią grupy FKN z siedzibą w Neuenstein w Niemczech i zajmuje się produkcją oraz montażem elementowych fasad aluminiowych, które są stosowane przy wznoszeniu budynków biurowych lub hotelowych w Europie i na świecie. Studenci zwiedzili hale produkcyjne, gdzie zapoznali się z procesem technologicznym przygotowania elementów aluminiowych oraz ich scalaniem w gotowe moduły z przeszkleniami lub innym wypełnieniem. Zwiedzający poznali również szczegóły rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w tych elementach oraz metody montażu. Odwiedzili również biuro projektowe, które jest odpowiedzialne za przygotowanie dokumentacji technicznej niezbędnej do wykonania i montażu na obiekcie elementowych fasad aluminiowych. Po siedzibie firmy FKP sp. z o.o. studentów oprowadzali i odpowiadali na wszystkie pytania dyrektor zakładu Henryk Młyński, dyrektor techniczny mgr inż. Adam Boriński oraz kierownik ds. produkcji Józef Szulc.