Granty dla Młodych Naukowców WILiŚ. Dr inż. Angela Andrzejewska | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-04

Granty dla Młodych Naukowców WILiŚ. Dr inż. Angela Andrzejewska

Uśmiechnięta kobieta na tle zielonych drzew.
Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, dr hab. inż. Joanna Żukowska, prof. PG, przyznała pierwsze Granty dla Młodych Naukowców.

Celem konkursu jest wsparcie młodych naukowców w zakresie zwiększenia efektywności ubiegania się o granty finansowane ze środków pochodzących spoza Politechniki Gdańskiej na realizację ambitnych i oryginalnych projektów badawczych. Laureatami w pierwszej edycji konkursu zostali: dr inż. Angela Andrzejewska, mgr inż. Milena Drozdowska, dr inż. Roksana Licow, mgr inż. Tomasz Mackun, dr inż. Mohammad Malikan, dr inż. Paweł Tysiąc. W kolejne piątki będziemy prezentowali sylwetki naukowców. Jednocześnie informujemy o ogłoszeniu naboru drugiego z terminem składania wniosków do dnia 15 września 2023 r.

Zainteresowania badawcze dr inż. Angeli Andrzejewskiej dotyczą zastosowania technik przyrostowych w wytwarzaniu konstrukcji inżynierskich. Prowadzone badania koncentrują się w szczególności na ocenie zmian zachowania mechanicznego materiałów polimerowych na skutek oddziaływania czynników starzących, takich jak środowisko wodne, hodowle komórkowe czy czynniki stosowane w sterylizacji medycznej.

Grant został przyznany na projekt pt. „Ocena wytrzymałości mechanicznej konstrukcji z żywic fotopolimerowych wydrukowanych 3D podanych starzeniu w symulowanym środowisku morskim”. Celem projektu jest walidacja procesu wytwarzania struktur polimerowych, a także zaproponowanie metodyki badawczej pozwalającej na ocenę struktury i wybranych właściwości konstrukcji z żywic fotopolimerowych poddanych oddziaływaniu symulowanego środowiska morskiego.