Granty dla Młodych Naukowców WILiŚ. Mgr inż. Milena Drozdowska | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-08-11

Granty dla Młodych Naukowców WILiŚ. Mgr inż. Milena Drozdowska

Mgr inż. Milena Drozdowska
Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, dr hab. inż. Joanna Żukowska, prof. PG, przyznała pierwsze Granty dla Młodych Naukowców.

Celem konkursu jest wsparcie młodych naukowców w zakresie zwiększenia efektywności ubiegania się o granty finansowane ze środków pochodzących spoza Politechniki Gdańskiej na realizację ambitnych i oryginalnych projektów badawczych. Laureatami w pierwszej edycji konkursu zostali: dr inż. Angela Andrzejewska, mgr inż. Milena Drozdowska, dr inż. Roksana Licow, mgr inż. Tomasz Mackun, dr inż. Mohammad Malikan, dr inż. Paweł Tysiąc. Dzisiaj prezentujemy ostatni projekt badawczy mgr inż. Mileny Drozdowskiej. Jednocześnie informujemy o ogłoszeniu naboru drugiego z terminem składania wniosków do dnia 15 września 2023 r.

Działania w ramach realizacji grantu będą dotyczyć możliwości realizacji badań w zakresie identyfikacji właściwości dynamicznych obiektów z materiałów niekonwencjonalnych, poprzez rozbudowę mobilnego stanowiska do pomiaru drgań. Autorka projektu planuje wykorzystanie umiejętności zdobytych w trakcie prac nad rozprawą doktorską, dotyczącą identyfikacji uszkodzeń konstrukcji na podstawie pomiarów drgań, w analizie innej klasy obiektów, zbudowanych z innych materiałów niż stosowane w tradycyjnym budownictwie. Wyniki identyfikacji modalnej uzyskane z analizy drgań są podstawą do diagnostyki obiektu w zakresie wykrywania uszkodzeń oraz walidacji modelu numerycznego w oparciu o charakterystyki dynamiczne. Zakupiona dzięki projektowi aparatura umożliwi wykonanie badań wstępnych, wzmacniających projekt o dofinansowanie projektu, który będzie złożony do NCN i dotyczyć będzie innowacyjnego zastosowania pomiarów drgań i identyfikacji modalnej do oceny stanu obiektów z materiałów niekonwencjonalnych.