Dołącz do odkrywców tajemnic konstrukcji zabytkowych! | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-29

Dołącz do odkrywców tajemnic konstrukcji zabytkowych!

grupa
Interesują Cię obiekty zabytkowe? Zastanawiasz się, jak wygląda wewnętrzna struktura elementów architektonicznych? Mówi Ci coś badanie metodą georadarową albo chcesz się dowiedzieć, czym jest badanie metodą termograficzną? Dołącz!

Studenci z Koła Naukowego Mechaniki Konstrukcji KOMBO odkrywają tajemnice Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej od piwnic aż po poddasze. Działania podejmują w ramach projektu „Zintegrowana diagnostyka obiektów zabytkowych z zastosowaniem metody georadarowej i termograficznej” pod kierunkiem prof. Magdaleny Ruckiej. Badania metodą nieniszczącą z wykorzystaniem georadaru obrazują wewnętrzną strukturę elementów na podstawie wykonanych pomiarów. Wyniki w postaci radaragramów poniżej. Studenci działają w ramach projektu IDUB PLUTONIUM SUPPORTING STUDENT RESEARCH TEAMS. Zainteresowanych dołączeniem do zespołu zapraszamy do kontaktu z kierownikiem projektu (magdalena.rucka@pg.edu.pl).