Laureaci konkursu MINIATURA 7 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-09-04

Laureaci konkursu MINIATURA 7

ncn
Na zdjęciu od lewej: dr inż. Michał Urbaniak, dr Natalia Wójcik, dr inż. Łukasz Smakosz
Narodowe Centrum Nauki opublikowało kolejną listę laureatów konkursu MINIATURA 7. Wśród naukowców, którym przyznano dofinansowanie, znaleźli się również przedstawiciele Politechniki Gdańskiej, w tym z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska.

To już czwarta lista laureatów konkursu MINIATURA 7. Dostępne w ramach niego środki rozdzielane są proporcjonalnie przez cały okres naboru, który zakończył się 31 lipca. Obecna lista obejmuje projekty zgłoszone do konkursu w maju br.

Narodowe Centrum Nauki przyznało granty łącznie 71 badaczom i badaczkom. Troje spośród nich to naukowcy Politechniki Gdańskiej. Tym samym dołączyli oni do dwunastu badaczy z naszej uczelni, którzy w tym roku zdobyli dofinansowanie w ramach konkursu MINIATURA 7.

Grant w ramach czwartej listy otrzymały następujące projekty:

• Pomiary akcelerometryczne w pojazdach pasażerskiego transportu szynowego, kierownik projektu: dr inż. Michał Urbaniak (WILiŚ), kwota dofinansowania: 39 210 zł,
  • Projektowanie bioaktywności nowej generacji drukowanych 3D szkieł i kompozytów szklanych: dr Natalia Wójcik (WFTiMS), kwota dofinansowania: 49 280 zł,
  • Analiza przebiegu zniszczenia w złączu klejonym jednociętym cienkich blach, kierownik projektu: dr inż. Łukasz Smakosz (WILiŚ), kwota dofinansowania: 38 302 zł.

Celem konkursu MINIATURA jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu założeń projektu badawczego, który zostanie złożony w innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. Środki przeznaczone mogą być na badania wstępne, pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze czy wyjazdy konsultacyjne. W konkursie można uzyskać od 5 000 do 50 000 zł.