WILiŚ ADVENTURE 2023 sprawozdanie 2 | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-09-13

WILiŚ ADVENTURE 2023 sprawozdanie 2

Tytus w Brazylii
Nasz człowiek, student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, zwycięzca konkursu WILiŚ ADVENTURE 2023, pan Tytus Chmielewski jest już w Brazylii

Tytus pierwsze dni spędzał w Kurytybie, o czym pisaliśmy już wcześniej. W Brazyliii oglądał obchody Święta Niepodległości w czasie której odbywały się liczne parady wojskowe. Tytus skontaktował się również z Panią Konsul w Kurytybie w sprawie swojej wyprawy. Odwiedził kilka z licznych polskich kawiarni i restauracji oraz oglądał centrum polonijne.

Dla naszych studentów kierunku Transport Tytus przywiózł doświadczenie z korzystania z Brazylijskich szybkich linii autobusowych (BRT), które w godzinach szczytu oferują częstotliwości 1,5 minutową! A przystanki są w kształcie tuby... Ciekawe!

Teraz przyszedł czas, żeby pożegnać się z tym pięknym miastem i ruszyć dalej w podróż. Przed wyruszeniem udzielił wywiadu dla TVP Polonia opowiadając o konkursie organizowanym przez WILiŚ i swojej podróży. Będziemy Was informować na bieżąco o przygodach Tytusa!

Tytusa możecie śledzić również na jego Instagramie oraz na naszym FB i IG.

58 wyświetleń