Dzień Edukacji Narodowej – życzenia dla społeczności PG | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-13

Dzień Edukacji Narodowej – życzenia dla społeczności PG

grafika
Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich pracowników oświaty – obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Europie ministerstwa oświaty. W tym roku przypada 250. rocznica tego wydarzenia.

Z tej okazji wszystkim nauczycielom akademickim oraz pracownikom Politechniki Gdańskiej wspierającym proces kształcenia na naszej Uczelni, składamy podziękowania i wyrazy uznania za codzienny trud wkładany w pracę oraz życzenia kolejnych sukcesów dydaktycznych i naukowych, niegasnącego entuzjazmu w dzieleniu się wiedzą. Studentom i doktorantom, bo to wyjątkowy dzień także dla nich, życzymy ciekawości poznawania świata, rozwijania naukowych pasji, a także umacniania więzi i tradycji akademickich. Wszystkim życzymy zdrowia i sukcesów w życiu osobistym oraz rodzinnym z nadzieją na lepszą przyszłość.

Szczególne życzenia kierujemy także do nauczycieli szkół średnich współpracujących z Politechniką Gdańską i ich uczniów.

prof. dr hab. inż. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej, czł. koresp. PAN,
Zarząd Związku Nauczycielstwa Polskiego na Politechnice Gdańskiej
oraz Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność na Politechnice Gdańskiej