Elektrownia Wodna Rutki na zdjęciach dr inż. Witolda Sterpejkowicza-Wersockiego | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-18

Elektrownia Wodna Rutki na zdjęciach dr inż. Witolda Sterpejkowicza-Wersockiego

elektrownia wodna rutki

Dr inż. Witold Sterpejkowicz-Wersocki z Katedry Geotechniki i Inżynierii Wodnej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska przeprowadził warsztaty edukacyjne zorganizowane w ramach projektu "Nauka dla społeczeństwa" dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego COLUMBUS w Gdańsku. Przedmiotem warsztatów było zapoznanie młodzieży z obiektami hydrotechnicznymi powstałej w 1910 r. Elektrowni Wodnej Rutki na rzece Raduni i przedstawienie podstawowych zasad funkcjonowania elektrowni wodnej. Przy okazji warsztatów zrobione zostały liczne zdjęcia obiektu. Polecamy uwadze galerię zdjęć.