Otwarcie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sztumie | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-23

Otwarcie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Sztumie

grafika
Kolejny ważny etap w realizacji projektu Sztum Circular Economy, czyli otwarcie PSZOK, za nami.

W ubiegłym tygodniu oddano do użytku pierwszy obiekt wybudowany w ramach projektu Sztum Circular Economy, którym jest nowoczesny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Budowa PSZOK jest kolejnym krokiem w efektywnym wdrażaniu gospodarki o obiegu zamkniętym w gminie Sztum. Uroczystego otwarcia obiektu, które odbyło się 20 października 2023 r. w Sztumskim Polu, dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Leszek Tabor, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, przedstawiciele sztumskiego samorządu, a także partnerzy projektu SCE z Politechniki Gdańskiej oraz Stowarzyszenia Gmin RP Euroregion Bałtyk.

Projekt Sztum Circular Economy jest współfinansowany z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu Środowisko, Energia, Zmiany Klimatu oraz ze środków budżetu państwa. W skład konsorcjum projektowego wchodzi zespół z Katedry Technologii w Inżynierii Środowiska Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej pod kierownictwem dr. hab. inż. Krzysztofa Czerwionki, prof. uczelni.