Spotkanie z przedstawicielami SIEMENS Mobility na WILiŚ | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-20

Spotkanie z przedstawicielami SIEMENS Mobility na WILiŚ

grupa
W dniu 13.10.2023 r. odbyło się spotkanie studentów z Kół Naukowych i pracowników Politechniki Gdańskiej z przedstawicielami SIEMENS Mobility Sp. z o.o.

Celem spotkania było określenie wspólnych obszarów badawczo-naukowych w zakresie działalności Kół Naukowych, studentów i pracowników Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. W trakcie spotkania podjęto temat prowadzenia wspólnych projektów badawczych, jak również możliwości współpracy przy realizacji staży naukowych oraz wyjazdów badawczych i szkoleniowych do jednostek spółki SIEMENS Mobility Sp. z o.o.

W spotkaniu z ramienia SIEMENS Mobility Sp. z o.o. uczestniczyli:

• Jerzy T. Frejgandt, LL.M. Sales Manager Locomotives & Coaches

• Marcin Górecki, Head of Marketing

Środowisko akademickie Politechniki Gdańskiej reprezentowali przedstawiciele:

Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska:

• dr inż. Roksana Licow (organizator spotkania, Katedra Inżynierii Transportowej, Zespół Transportu Szynowego);

• mgr inż. Natalia Karkosińska-Brzozowska (Katedra Inżynierii Transportowej, Zespół Transportu Szynowego);

Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa:

• dr hab. inż. Jacek Łubiński (Instytut Mechaniki i Konstrukcji Maszyn);

• dr inż. Jacek Czyżewicz (Instytut Mechaniki i Konstrukcji Maszyn);

• dr hab. inż. Daniel Chuchała (Instytut Technologii Maszyn i Materiałów).

Koło Naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej reprezentowali:

• Jakub Myrcik,

• Bartosz Nowak.

Koło Naukowe Mechanik reprezentowali:

• Igor Eliasz,

• Marcin Nadarzyński.