Święto Wydziału. Podsumowanie dokonań i prognoza sukcesów | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-10-20

Święto Wydziału. Podsumowanie dokonań i prognoza sukcesów

święto wydziału

19 października 2023 roku odbyło się Święto Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Gospodyni wydarzenia, dr inż. hab. Joanna Żukowska, prof. uczelni, Dziekan Wydziału, sprawozdała zebranym, w tym JM Rektorowi, prof. dr. hab. inż. Krzysztofowi Wildemu, czł. kores. PAN, miniony rok akademicki i przedstawiła prognozę na rozpoczęty już rok akademicki 2023/2024. JM Rektor skierował słowo do pracowników i przyjaciół Wydziału, wyróżnieni Nagrodami Dziekan Wydziału odebrali dyplomy, a wszyscy zebrani wysłuchali krótkiej prelekcji przewodniczącej Rady Konsultacyjnej, pani Andżeliki Cieślowskiej, prezeski firmy DORACO oraz wykładu guru polskiej hydrotechniki, Profesora Emeritusa PG Michała Topolnickiego. Goście mieli okazję w telegraficznym skrócie dowiedzieć się o wyjątkowych działaniach studenckich, jak Spitsbergen challenge czy wyprawa Tytusa Chmielewskiego do Brazylii. I wspólnie rozpoczęliśmy ten rok akademicki 2023/2024.