Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-06

Konkurs o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej

Grafika imitująca kaktus na fioletowym tle
Stały rozwój nowych technologii, które jednocześnie mają pozytywny wpływ na środowisko, to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Pomysły na ich wykorzystanie są poszukiwane w nowej edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa i Politechniki Warszawskiej.

Po raz 28., a drugi w nowej formule, firma Siemens i Politechnika Warszawska organizują konkurs, którego misją jest wspieraniu rozwoju i osiągnięć studentów oraz młodych naukowców. Nagrodzone zostaną projekty wykorzystujące rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0, takie jak big data, sztuczna inteligencja czy internet rzeczy. Co równie ważne, mają pomagać przedsiębiorstwom, by ich działalność była bardziej przyjazna dla środowiska. Hasło konkursu brzmi: „Zrównoważony przemysł dzięki transformacji cyfrowej i zielonym technologiom”.

Konkurs o Nagrodę Siemensa