Studenci WILiŚ nagrodzeni w konkursie „Innowacje w drogownictwie” | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-18

Studenci WILiŚ nagrodzeni w konkursie „Innowacje w drogownictwie”

grupa ludzi
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała wyniki III edycji konkursu „Innowacje w drogownictwie”. Dwie nagrody otrzymali studenci Politechniki Gdańskiej.

Konkurs adresowany jest do studentów bądź absolwentów studiów I i II stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych. Przedmiotem oceny konkursowej są prace dyplomowe, obronione w okresie od 14 września 2022 r. do 15 września 2023 br. Konkursu ma na celu promowanie idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej, a przede wszystkim –wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, których wyniki mogą być zastosowane w drogownictwie.

Jak poinformował organizator konkursu – GDDKiA – do III edycji konkursu zgłoszonych zostało łącznie 29 prac w trzech kategoriach:

• materiały i technologie drogowe,
  • inżynieria ruchu drogowego,
  • drogowe obiekty inżynierskie.

W każdej z nich przyznano I, II oraz III miejsce. Laureatami dwóch – spośród w sumie dziewięciu nagród – zostali studenci Politechniki Gdańskiej.

Najlepszą pracą w kategorii „materiały i technologie drogowe” okazała się „Analiza właściwości fizykomechanicznych mieszanek recyklingu głębokiego stabilizowanych spoiwami hydraulicznymi z dodatkami nowej generacji”. Jej autorem jest Mikołaj Jonik, a promotorem dr inż. Marcin Stienss z Katedry Inżynierii Transportowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.

Z kolei w kategorii „inżynieria ruchu drogowego” III miejsce zajął Mikołaj Janiszewski i jego praca pt. „Projekt Funkcji Oporu Odcinka Ruchu Drogowego z Uwzględnieniem Danych z Sondowania Pojazdów”, której promotorem był dr inż. Krystian Birr z Katedra Inżynierii Transportowej WILiŚ.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe. O szczegółach przeczytać można na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.