Weź udział w 6. edycji GLUT-a | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-12-12

Weź udział w 6. edycji GLUT-a

grafika
Zapraszamy do udziału w kolejnej, szóstej już edycji GLUT-a (Gdańskie Laboratorium Urbanistyczno-Transportowe). Koło naukowe Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK wraz z kołem naukowym Hulaj Urban Squad z Wydziału Architektury przygotowują dla Was warsztaty o niezwykle ciekawym temacie, który ostatnimi czasy rozpala mieszkańców Gdańska.

W tym roku na tapet wzięty zostanie projekt pn. Koncepcja funkcjonowania systemu transportu oraz zagospodarowania przestrzennego Śródmieścia w sąsiedztwie skrzyżowania ulic: Elbląskiej, Długie Ogrody, Siennickiej i Podwale Przedmiejskie.

Tegoroczne warsztaty poprzedzone będą spotkaniem z Opowiadaczami Historii - lokalnym stowarzyszeniem z ogromną wiedzą o dziedzictwie tej części miasta. To bezcenna okazja, żeby odkryć historię Długich Ogrodów i okolicy oraz poznać ludzi związanych z omawianą częścią Śródmieścia.

Kiedy i gdzie

Wizja lokalna – spotkanie przed warsztatami:
12 grudnia 2023 r.
ISE Inkubator Sąsiedzkiej Energii (Reduta Wyskok 2, 80-761 Gdańsk)

14-15 grudnia 2023 r.
9:00-17:00
Dziedziniec Heweliusza, piętro 0 Gmachu Głównego (ul. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk)

Jeśli zatem chcecie
  • zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie w tworzeniu koncepcji rozbudowy infrastruktury drogowej z uwzględnieniem uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego,
  • poznać historię Śródmieścia i ludzi z nim związanych,
  • poszerzać swoje horyzonty dzięki współpracy z osobami z innych wydziałów,
  • poznać ciekawych ludzi i wymieniać się zdobytą wiedzą,
  • wykorzystać w praktyce swoją pasję do urbanistyki lub transportu,
  • popracować pod okiem ekspertów z obu dziedzin,
  • wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą na studiach,

to nie zwlekajcie i dołączcie już dziś do ekipy GLUT-a!

formularz zgłoszeniowy