120 lat Politechniki Gdańskiej – inauguracja jubileuszu | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-09

120 lat Politechniki Gdańskiej – inauguracja jubileuszu

Budynek Politechniki Gdańskiej
Fot. Krzysztof Mystkowski/PG
W tym roku Politechnika Gdańska świętować będzie 120. rocznicę powstania. Z tej okazji, w środę 10 stycznia o godz. 9:00, odbędzie się śniadanie prasowe, na którym plan obchodów jubileuszu przedstawi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. Ponadto Politechnika Gdańska jako pierwsza zaprezentuje wyniki podium pomorskiego rankingu liceów i techników fundacji „Perspektywy”, którego pełne, ogólnopolskie zestawienie ukaże się dzień później. Wydarzenie odbędzie się w nowej strefie studenckiej, mieszczącej się na parterze budynku Hydromechaniki.

W wydarzeniu udział wezmą władze uczelni i naukowcy, a także dyrektorzy najlepszych szkół Pomorza oraz dziennikarze mediów lokalnych i ogólnopolskich.

Spotkanie rozpocznie się briefingiem prasowym, podczas którego rektor uczelni zapowie wydarzenia związane z przypadającym w tym roku jubileuszem 120-lecia Politechniki Gdańskiej.

Następnie jako pierwsi podamy informację o tym, które pomorskie szkoły zajęły najwyższe trzy miejsca w pomorskim rankingu liceów i techników fundacji „Perspektywy”. Gośćmi PG będą dyrektorzy i dyrektorki sześciu najlepszych pomorskich szkół średnich. Cały ranking opublikowany zostanie dzień później, w czwartek 11 stycznia podczas uroczystej gali w Warszawie.

Śniadanie prasowe będzie również okazją do zaprezentowania rysu historycznego Politechniki Gdańskiej, a także przykładów projektów badawczych, realizowanych na jednej z najlepszych uczelni badawczych w Polsce. Nie zabraknie też prezentacji oferty współpracy ze szkołami średnimi.

Tuż po śniadaniu prasowym dyrektorzy wezmą udział w cyklicznym spotkaniu konsultacyjnym z przedstawicielami uczelni.

Oba wydarzenia odbędą się w nowej strefie studenckiej, która utworzona została na parterze zabytkowego, zrewitalizowanego niedawno budynku Hydromechaniki (bud. nr 11). To miejsce, w którym studentki i studenci PG już od 11 stycznia br. będą mogli spędzać wspólnie czas czy odpocząć pomiędzy zajęciami.

Dla zaproszonych gości przewidziano miejsca postojowe na parkingu przy ul. Fiszera (mapka w powiększeniu).