24 tys. zł w aukcjach i zbiórkach. Wspólnie zagraliśmy dla WOŚP! | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-30

24 tys. zł w aukcjach i zbiórkach. Wspólnie zagraliśmy dla WOŚP!

ludzie z puszką wośp
21 licytacji, zbiórki do puszek stacjonarnych na kampusie i e-skarbonki oraz niedzielne spotkanie przed hotelem Eureka w Sopocie – dzięki tym akcjom wspólnie zebraliśmy ponad 23 tys. złotych, które zasilą konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem, kiedy ostateczna suma wyniosła 8 344 zł.

2571 zł zapłaci osoba, która chciała spotkać się JM Rektorem przy kawie. Aukcja cieszyła się popularnością do samego końca. Zwycięzca bądź zwyciężczyni, jedna z dwunastu biorących udział w licytacji, podbiła ostateczną kwotę kilkanaście sekund przed wygaśnięciem aukcji.

Na drugim miejscu pod względem wysokości wylicytowanej kwoty znalazły się warsztaty kuchni perskiej, które poprowadzi dr Najmeh Hassas, naukowczyni z Wydziału Architektury (1551 zł).

1525 zł kosztuje natomiast wodorowy zawrót głowy, czyli warsztaty z naukowcami  z  Politechniki Gdańskiej w laboratorium przy badaniu ogniw paliwowych i elektrolizerów, technologii, które zmieniają energetykę.

Wszystkie 21 licytacji zakończyło się sukcesem, żadna aukcja nie pozostała bez odzewu.

Do puszek stacjonarnych rozmieszczonych na kampusie oraz podczas niedzielnego finału przed sopockim hotelem Eureka zebraliśmy w sumie 4320 zł, natomiast w e-skarbonce znalazło się 3810 zł.

– Bardzo dziękuję wszystkim – organizatorom i darczyńcom, za zaangażowanie w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na każdym etapie realizacji tego przedsięwzięcia – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Bardzo pomysłowe aukcje przyciągnęły wielu licytujących, niedzielne spotkanie przed Eureką zasiliło znacząco naszą zbiórkę pieniężną. Cieszę się, że jako społeczność włączamy się w działania charytatywne, które przynoszą realne efekty nam wszystkim.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Siema!