Leć do Brazylii z PG. Spotkanie z podróżnikami 25 stycznia br. w AK Kwadratowa | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-11

Leć do Brazylii z PG. Spotkanie z podróżnikami 25 stycznia br. w AK Kwadratowa

plakat
Na spotkanie z Tonym Kososkim i Tytusem Chmielewskim w dn. 25 stycznia 2024r. (czwartek) o godz. 16:00 w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej Kwadratowa przy ul. Siedlickiej 4 w Gdańsku zapraszamy uczniów szkół średnich, techników, szkół podstawowych, studentów PG i innych trójmiejskich uczelni, entuzjastów podróży, fanów rowerów i każdego zainteresowanego.

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne z Tonym Kosowskim - podróżnikiem i pisarzem, absolwentem Mechatroniki, i Tytusem Chmielewskim - studentem Budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, laureatem konkursu WILiŚ ADVENTURE 2023, który przejechał 1200km wzdłuż wybrzeża Brazylii. Wśród dodatkowych atrakcji: pokaz capoeiry w wykonaniu członków Klubu Sportowego Capoeira Camangula w Gdańsku oraz prezentacja możliwości wyjazdowych dla studentów Politechniki Gdańskiej przygotowana przez Dział Współpracy Międzynarodowej PG. Do tego muzyka w gorącym rytmie samby, zimne napoje oraz zabawa.

WSTĘP WOLNY
prośba do szkół o przesłanie zgłoszenia o liczebności grupy na adres promocja.wilis@pg.edu.pl

Tony Kososki - (właściwie Przemysław Śleziak) rocznik '92, absolwent Mechatroniki na Politechnice Gdańskiej, podróżnik i pisarz.

Tytus Chmielewski - rocznik '02, student Budownictwa na Politechnice Gdańskiej, zwycięzca I edycji konkursu WILiŚ ADVENTURE 2023, w której m.in. podróżnik Marek Kamiński wybrał jego plan podróży i tym samym Tytus z 5 tys. euro w kieszeni wyruszył w podróż rowerową przez Brazylię: z Kurytyby do Rio de Janeiro.

CAPOEIRA CAMANGULA GDAŃSK - początki grupy sięgają 1992 roku. Została założona w Belo Horizonte w Brazylii i do dziś główna jej siedziba znajduje się właśnie tam. W Polsce istnieje od 1998 roku i jest pierwszą i największą obecnie grupą. Zajęcia prowadzi ponad 40-osobowa kadra instruktorska w prawie 40 sekcjach sportowych na terenie całego kraju. Grupa Camangula ma także swoje filie w innych krajach – Anglia, Francja, Niemcy, Japonia, Gujana Francuska i oczywiście Brazylia. Klub Sportowy Capoeira Camangula w Gdańsku istnieje od 2001 roku i jest obecnie największą, i najszybciej rozwijającą się grupą na Pomorzu. W roku 2011, jako jedyni na Pomorzu, stworzyliśmy profesjonalną akademię capoeira. Od 2018 roku zajęcia prowadzone są w dwóch sekcjach w Gdańsku. W Klubie treningi capoeira prowadzone są z podziałem na różne grupy wiekowe oraz stopnie zaawansowania.