Modernizacja Audytorium nr167 GG zakwalifikowana do realizacji | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-03

Modernizacja Audytorium nr167 GG zakwalifikowana do realizacji

Audytorium
Audytorium wyposażone jest w drewniane historyczne tablice przesuwne.
Modernizacja Audytorium nr 167 znajdującego się w Gmachu Głównym dotycząca poprawy komfortu prowadzenia zajęć została zakwalifikowana do realizacji w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego Politechniki Gdańskiej.

Celem projektu jest poprawa komfortu i jakości prowadzenia zajęć dydaktycznych w audytorium nr 167 w Gmachu Głównym poprzez instalację systemu wentylacji, adaptację akustyczną sali oraz zmianę oświetlenia na LED.
W ramach działań zostanie wykonana instalacja wentylacji mechanicznej, która zapewni dopływ świeżego powietrza i zmniejszy stężenie zanieczyszczeń, takich jak kurz, dwutlenek węgla czy nieprzyjemne zapachy. Adaptacja akustyczna, a w jej ramach montaż sufitowych płyt akustycznych, znacznie zmniejszy pogłos i podniesie zrozumiałość przekazywanych treści dydaktycznych. Ponadto nastąpi modyfikacja oświetlenia. Audytorium wyposażone w przestarzałe, zawodne i głośne oprawy ze świetlówkami w ramach projektu przewiduje montaż wydajnych opraw LED, co zapobiegnie zmęczeniu oczu, poprawi koncentrację i komfort licznych studentów oraz wykładowców.
Projekt realizuje cele Planu Klimatycznego Politechniki Gdańskiej: zakłada wymianę istniejącego oświetlenia na nowoczesne oświetlenie LED, oraz zaprzestanie wentylowania audytorium poprzez otwieranie okien, co zmniejszy zużycie energii potrzebnej do użytkowania sali. Planowany koszt modernizacji to 140 000 zł.

Lista projektów w Budżecie Obywatelskim PG na rok 2024