Politechnika Gdańska na dachu świata | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-22

Politechnika Gdańska na dachu świata

Zebranie
W dniach 8-12 stycznia br. miało miejsce spotkanie inauguracyjne konsorcjum realizującego międzynarodowy projekt pt. "Sustainability and Quality Assurance for Academic Governance and Redesign Engineering Studies" o akronimie SQUARES.

Projekt SQUARES ma na celu opracowanie zintegrowanego programu nauczania i materiałów dydaktycznych w obszarach m.in.: budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego zarzadzania transportem. Ponadto zamiarem jest przeprowadzenie audytu systemu zarządzania na wybranych uczelniach zagranicznych. Integralnym elementem projektu będzie wprowadzenie w uczelniach partnerskich w Azji nowoczesnych metod zarządzania kształceniem. Odbędzie się to zarówno pod względem kształtowania oferty edukacyjnej, jak i jej późniejszego wdrażania.

W spotkaniu inauguracyjnym udział wzięli przedstawiciele uczelni wyższych z Polski, Nepalu, Włoch, Estonii, Pakistanu, Bhutanu i Bangladeszu. Politechnikę Gdańską, lidera międzynarodowego konsorcjum, reprezentowali dr hab. Daniel Kaszubowski oraz mgr Maciej Sawicki. Spotkanie było okazją do zapoznania się z nepalską kulturą i obyczajami, wyśmienitą kuchnią oraz możliwością podziwiania najwyższych gór świata.

SQUARES