Przedstawiciele WILiŚ i KoDiK na wyjeździe naukowo–badawczym w Niemczech | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-01-05

Przedstawiciele WILiŚ i KoDiK na wyjeździe naukowo–badawczym w Niemczech

grupa ludzi
W listopadzie 2023 r. przedstawiciele Koła Naukowego KoDiK oraz pracownicy Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska odbyli wyjazd naukowo–badawczy do Niemiec, którego głównym celem było spotkanie z kierownikiem Zespołu Pojazdów Szynowych prof. M. Hechtem na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie.

Podczas spotkania dr inż. Roksana Licow (WILiŚ) oraz mgr inż. Natalia Karkosińska – Brzozowska (WILiŚ) opowiedziały o działalności Politechniki Gdańskiej, Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, a także o Katedrze Inżynierii Transportowej. Jednocześnie Pan Maciej Wolski zaprezentował działania Koła Naukowego Inżynierii Drogowej i Kolejowej KoDiK. W ramach spotkania, prof. M. Hecht wygłosił prezentację pt. „Trakcja spalinowa a alternatywne układy napędowe pojazdów szynowych” oraz przedstawił kluczowe projekty realizowane przez Zespół Pojazdów Szynowych TUB. Następnie prof. M. Hecht zaprezentował Laboratorium omawiając specjalistyczną aparaturę wykorzystywaną w badaniach pojazdów szynowych. Spotkanie pozwoliło na wymianę cennych doświadczeń, wiedzy oraz dobrych praktyk w obszarze transportu kolejowego. Właśnie te praktyki o czym jesteśmy przekonani, przełożą się na innowacyjne wspólne projekty. Po spotkaniu w TU Berlin, kolejnym punktem wyjazdu było muzeum historii transportu lądowego w Monachium.