Studenci WILiŚ wśród wyróżnionych | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-18

Studenci WILiŚ wśród wyróżnionych

grupa ludzi
Studenci Katedry Inżynierii Transportowej w czołówce laureatów corocznych konkursów na dyplom organizowanych przez GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad corocznie, już od trzech lat, organizuje ogólnopolski konkurs pt. „Innowacje w drogownictwie” na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny inżynierii drogowej.

Konkurs adresowany jest do studentów bądź absolwentów studiów technicznych pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych (magisterskie, inżynierskie, licencjackie), którzy obronili dyplom dotyczący innowacyjnych zagadnień związanych z materiałami i technologiami drogowymi, inżynierią ruchu drogowego oraz drogowymi obiektami inżynierskimi. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych prac dyplomowych, których wyniki mogą być zastosowane w drogownictwie, a także promowanie idei przedsiębiorczości i innowacyjności wśród społeczności akademickiej.

Corocznie w konkursie tym startują z sukcesami dyplomanci z Katedry Inżynierii Transportowej z naszego Wydziału, zajmując wysokie miejsca na podium. Do tej pory naszym studentom udało się zająć dwukrotnie miejsce 1-sze, raz miejsce 2-gie i dwukrotnie miejsce 3-cie.

Sukcesy naszych studentów w tematyce konkursowej „Materiały i technologie drogowe”:

• Mikołaj Jonik, praca pt. „Analiza właściwości fizykomechanicznych mieszanek recyklingu głębokiego stabilizowanych spoiwami hydraulicznymi z dodatkami nowej generacji” pod kier. dr. inż. Marcina Stienssa – I miejsce w roku 2023
  • Wojciech Kaźmierski, praca pt. „Zbrojenie geosyntetykami warstw asfaltowych nawierzchni drogowych” pod kier. dr. hab. inż. Piotra Jaskuły – I miejsce w roku 2022

Sukcesy naszych studentów w tematyce konkursowej „Inżynieria ruchu, inteligentne systemy zarządzania ruchem oraz rozwiązania BRD”:

• Mikołaj Janiszewski, praca pt. „Projekt Funkcji Oporu Odcinka Ruchu Drogowego z Uwzględnieniem Danych z Sondowania Pojazdów” pod kier. dr. inż. Krystiana Birra – III miejsce w roku 2023
  • Aleksandra Szymkowiak, Karol Wojtkiewicz, praca pt. „Projekt koncepcyjny uspokojenia ruchu na sieci ulic w Wejherowie” pod kier. dr. hab. inż. Kazimierza Jamroza, prof. PG – III miejsce w roku 2022
  • Igor Knoff, praca pt. „Metodyka planowania sieci tras dla pieszych na przykładzie miasta Pruszcz Gdański” pod kier. dr. hab. inż. Kazimierza Jamroza, prof. PG – II miejsce w roku 2021.

Zachęcamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Szczegóły na naszej stronie wydziałowej oraz na stronie https://www.gov.pl/web/gddkia.

fot. GDDKiA/Rozdanie nagród w III edycji konkursu