Spotkanie z legendarnym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-11

Spotkanie z legendarnym podróżnikiem Jackiem Pałkiewiczem

plakat
Na spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem w dn. 14 marca 2024r. (czwartek) o godz. 11:00 na Politechnice Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12 zapraszamy uczniów szkół średnich, techników, szkół podstawowych, studentów PG i innych trójmiejskich uczelni, entuzjastów podróży i każdego zainteresowanego.

Zapraszamy na spotkanie edukacyjne z Jackiem Pałkiewiczem - podróżnikiem i pisarzem, który karierę rozpoczynał jako oficer na statkach taniej bandery panamskiej. Pracował jako inspektor kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie. Ukończył Szkołę Dziennikarską w Mediolanie. Pracował jako dziennikarz między innymi przez wiele lat w dodatku ilustrowanym „Sette” do „Corriere della Sera”. Jest autorem kilkunastu książek oraz filmów dokumentalnych, publikuje reportaże w licznych magazynach europejskich. W Polsce współpracuje z „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”. Odbył i kierował wieloma wyprawami międzynarodowymi. Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach klimatycznych. Założył w Bassano del Grappa (Włochy) szkołę przetrwania.

WSTĘP WOLNY
prośba do szkół o przesłanie zgłoszenia o liczebności grupy na adres promocja.wilis@pg.edu.pl