WILiŚ zaangażowane w projektowanie infrastruktury transportu tramwajowego | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-03-15

WILiŚ zaangażowane w projektowanie infrastruktury transportu tramwajowego

Tory tramwajowe
Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło rekomendację nowych wytycznych do projektowania torów tramwajowych WR-D-43-3.

Skład zespołu ekspertów, który stworzył zeszyt nowoczesnych rozwiązań to pracownicy takich instytucji jak: Politechnika Gdańska, Politechnika Wrocławska, Highway sp. z o.o., Transprojekt Gdański, Tramwaje Warszawskie czy MPK Wrocław. Kierownikiem tej grupy projektowej był dr inż. Jacek Szmagliński z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG.
Ostatnie ogólnopolskie wytyczne tramwajowe powstały w 1983 roku. Po 41 latach od tej daty został przekazany projektantom, wykonawcom i zarządcom infrastruktury zbiór nowoczesnych rozwiązań niezbędnych przy budowie i modernizacji tras tramwajowych.
Dokument jest możliwy do pobrania ze strony Ministerstwa Infrastruktury.

MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY