inż. Julia Gołyga stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-02

inż. Julia Gołyga stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Julia Gołyga
inż. Julia Gołyga z Politechniki Gdańskiej znalazła się w gronie stypendystek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendia przyznawane są za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Jest absolwentką studiów na kierunku Inżynieria środowiska, a obecnie studiuje na ostatnim semestrze studiów drugiego stopnia na nowej specjalizacji Inżynieria Zasobów Wodnych

Brała udział w projekcie badawczym pod kierownictwem dr hab. inż. Jerzego Pyrchli MORGRAV pt. „Opracowanie technologii pozyskiwania i eksploracji danych grawimetrycznych przybrzeża polskich obszarów morskich oraz jego pobrzeża” i jest współautorką publikacji związanej z tym projektem w czasopiśmie „Measurement”. W ramach badań m.in. dokumentowała analizy danych grawimetrycznych, uczestniczyła w przygotowaniu kampanii pomiarowej na obszarze Bałtyku południowego i w pomiarach grawimetrycznych, przetwarzała surowe danych GNSS zebranych w trakcie morskiej kampanii grawimetrycznej i pracowała nad filtracją Kalmana danych kinematycznych platformy naukowej.

Obecnie działa w Kole Naukowym Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska, które uczestniczy w badaniach pn.Ocena stanu czystości wód powierzchniowych na terenie Pojezierza Kaszubskiego we Współpracy z Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie”, pod kierownictwem dr hab. Inż. Katarzyny Jankowskiej, prof. PG.