Mamy zwycięzcę WILiŚ Adventure II | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-08

Mamy zwycięzcę WILiŚ Adventure II

plakat wiliś 2024
Konkurs skierowany był do studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, chcących wyruszyć na autorską wyprawę pełną wyzwań. Maksymalny budżet dofinansowania na podróż życia wynosił 5000 euro.

Na konkurs nadesłano bardzo dużą ilość wniosków projektowych, z których Kolegium Dziekańskie wyłoniło 5 najlepszych.

Były to:

- Julia Gołębiewska, Wejście na Kilimandżaro, zwiedzanie Tanzanii

- Kaja Marynowska i Michał Nazimek, 5w1, czyli od Gibraltaru do Grecji pięcioma środkami transportu - autostopem, rowerem, jachtem, kajakiem i pociągiem wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego

- Karol Wandtke, Maratony i wulkany. Australia i Nowa Zelandia, 4 półmaratony i próba zdobycia dwóch wulkanów zimą w ciągu dwóch tygodni

- Nadia Stencel, Samotny trekking na Annapurna Circuit Trek w Nepalu

- Julia Sochańska i Przemysław Szodrowski, Szlakiem lawy. Trzy szczyty, jedna legenda, Wyprawa do Gwatemali, zwiedzanie, wejście na wulkany

Po spotkaniu ze wszystkimi finalistami komisja konkursowa w składzie Kolegium Dziekańskie oraz młody podróżnik, zwycięzca pierwszej edycji WILiŚ Adventure 2023 Tytus Chmielewski wyłoniła laureata głównej nagrody. Została nią Nadia Stencel. Zwyciężczyni planuje odbyć swoją wyprawę do Nepalu we wrześniu.

Wydarzeniem towarzyszącym konkursowi było spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem  https://palkiewicz.com na Politechnice Gdańskiej.