KN GeKoN ze wsparciem na rozwój innowacji | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-16

KN GeKoN ze wsparciem na rozwój innowacji

logo
Pięć projektów Kół Naukowych z Politechniki Gdańskiej otrzymało dofinansowanie w konkursie IV edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”, organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jednym z beneficjentów jest koło naukowe z WILiŚ - GeKoN. Gratulujemy!

Minister Nauki w tegorocznej edycji zakwalifikował do finansowania 153 projekty na łączną kwotę 9 155 699,38 zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 314 zgłoszonych do konkursu wniosków. Wśród nagrodzonych znalazły się cztery koła naukowe z Politechniki Gdańskiej, które otrzymały dofinansowanie dla pięciu projektów, na łączną kwotę niemal 300 tys. złotych. Jednym z wyróżnionych kół było KN GeKoN.

Geotechniczne Koło Naukowe GeKoN

• Projekt pn. Wyznaczanie wytrzymałości na ścinanie w warunkach bez drenażu dla stabilizowanych gruntów spoistych za pomocą ścinarki obrotowej oraz penetrometru stożkowego"
  • Przyznana kwota: 28 254,00 zł

Pozostałe wyróżnione koła z PG:

Koło Naukowe SimLE

• Projekt pn. STORM – Migracja Toksyn w Stratosferze"
  • Przyznana kwota: 57 097,46 zł

Koło Naukowe Technologii Polimerów "TECH-POL"

• Projekt pn. Innowacyjne metody zagospodarowania produktów recyklingu tworzyw sztucznych do otrzymywania zrównoważonych materiałów poliuretanowych"
  • Przyznana kwota: 60 370,00 zł

Koło Naukowe Mechanik

• Projekt pn. Projekt i wykonanie wiązki elektronicznej oraz elektrycznej do bolidu klasy Formula Student"