Konkurs "Jaskółki Przedsiębiorczości" | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-05-14

Konkurs "Jaskółki Przedsiębiorczości"

Fioletowa jaskółka
Jaskółki Przedsiębiorczości to konkurs, który rozwija kreatywność, wspiera rozwój innowacyjności i przedsiębiorczości (I&P) oraz inspiruje społeczność Politechniki Gdańskiej do wykorzystania sztucznej inteligencji w procesie tworzenia rozwiązań innowacyjnych oraz przedsiębiorczych.

Do udziału w nowej odsłonie konkursu zapraszamy studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej, jak również uczniów szkół ponadpodstawowych, współpracujących z PG.

Konkurs polega na opracowaniu zarysu koncepcji produktu lub usługi o charakterze innowacyjnym w formie kanwy propozycji wartości i zgłoszenie jej poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Zespoły, które dojdą do etapu finałowego zaprezentują swoje projekty w formie krótkiej prezentacji podczas gali na Politechnice Gdańskiej i powalczą o nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Nowa odsłona konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości jest kontynuacją konkursu na pomysł na biznes o tej samej nazwie, organizowanego na Politechnice Gdańskiej przez Centrum Transferu Technologii oraz spółkę Excento od 2004 r.

Etapy konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2024