Za nami Jubileuszowy Zjazd Absolwentów | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-06-27

Za nami Jubileuszowy Zjazd Absolwentów

absolwenci 1974
22 czerwca 2024 przy ulicy Narutowicza 11/12 w Gdańsku pojawili się absolwenci Politechniki Gdańskiej. Sobotnie wydarzenie było okazją do wręczenia medali i dyplomów. Odznaczono zasłużonych członków Politechniki Gdańskiej.

Zjazd absolwentów to również możliwość do przypomnienia roli uczelni technicznych, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska w rozwoju Gdańska i całej Polski. Jest to fundament rozwoju gospodarczego, ogromny potencjał w kształceniu kadr na przyszłość. W ramach zjazdu przygotowano spotkania na poszczególnych wydziałach. Od 9.00 trwała rejestracja, a do północy w najlepsze trwał wielki dzień integracyjny na terenach kampusu. Uczestnicy przynależący do Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska mieli okazję spędzić czas ze sobą najpierw w Sali PD, budynek nr 20 Hydrotechniki. Następnie organizatorzy zaplanowali indywidualne spotkanie dla poszczególnych roczników, a obchodzący 50-lecie ukończenia studiów udali się do Auli w Gmachu Głównym na wręczenie medali i dyplomów, które osobiście przekazywał sam Rektor Krzysztof Wilde. Kulminacyjnym punktem Dnia Absolwenta i Święta Uczelni był Jubileuszowy Koncert Plenerowy. Na scenie pojawiło się niemal 300 artystów. Wystąpiły połączone chóry Politechniki Gdańskiej, Poznańskiej i Warszawskiej oraz chóry dziecięce z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego i Opery Bałtyckiej.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za udział w tym wyjątkowym dniu

TVP 3 GDAŃSK