Prawie 2 miliony złotych dla projekt naukowca z WILiŚ | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-07-01

Prawie 2 miliony złotych dla projekt naukowca z WILiŚ

prof. Szymkiewicz
Projekt „Badania eksperymentalne i modelowanie procesów transformacji zanieczyszczeń w filtrach biowęglowo-piaskowych”, kierownik projektu, prof. Adam Szymkiewicz, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, kwota dofinansowania: 1 725 945 zł.

Opis projektu

Biowęgle są materiałem porowatym, otrzymywanym z różnego rodzaju odpadów organicznych. Celem projektu jest zbadanie użyteczności mieszanek biowęgla i piasku do usuwania z zanieczyszczonej wody związków azotu oraz wybranych farmaceutyków. Planowane są badania w laboratorium oraz na obiekcie pilotażowym. Zostaną również opracowane modele numeryczne do symulacji procesów przepływu wody i usuwania zanieczyszczeń w mieszankach biowęglowo-piaskowych. Projekt będzie realizowany przez konsorcjum PG i Instytutu Maszyn Przepływowych PAN.

prof. Adam Szymkiewicz

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT DOFINANSOWANIA