Studenci WILiŚ na warsztatach Latającego Uniwersytetu Drogowego | Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-10-15

Studenci WILiŚ na warsztatach Latającego Uniwersytetu Drogowego

grupa ludzi w kamizelkach odblaskowych
Fot. Politechnika Krakowska
W dniach 9-11 października 2024 r. w Krakowie odbyła się siódma edycja międzyuczelnianych studenckich warsztatów drogowych organizowanych w ramach Latającego Uniwersytetu Drogowego (LUD). Tym razem gospodarzem wydarzenia była Politechnika Krakowska.

W ramach tegorocznej edycji Latającego Uniwersytetu Drogowego odbyło się sześć studenckich warsztatów. Zajęcia zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników firmy ORLEN Asfalt Sp. z o.o. oraz wykładowców z Politechnik: Białostockiej, Gdańskiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Rzeszowskiej i Śląskiej.

W warsztatach wzięło udział kilkudziesięciu studentów pochodzących z całej Polski, w tym sześć osób z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. Pracownicy Katedry Inżynierii Transportowej WILiŚ PG (dr inż. Łukasz Mejłun, dr inż. Bohdan Dołżycki i dr hab. inż. Marek Pszczoła, prof. PG) przygotowali i wzięli udział w warsztatach LUD już po raz piąty jako uczestnicy i prowadzący warsztaty, a w roku 2022 Politechnika Gdańska była głównym organizatorem tego wydarzenia. W tym roku Katedra Inżynierii Transportowej przeprowadziła warsztaty pt.: „Wszystko pełza! Czyli wykorzystanie badania FlowTime do oceny deformacji trwałych i płynięcia mieszanek mineralno-asfaltowych”.

Latający Uniwersytet Drogowy (LUD) został założony jako nieformalna organizacja mająca na celu wymianę oraz przekazywanie doświadczeń naukowych i praktycznych w zakresie budownictwa drogowego. Celem LUD jest organizacja warsztatów, integracja środowiska studentów specjalności drogowych, propagowanie wśród nich najlepszych praktyk w drogownictwie, czy też rozwiązywania praktycznych problemów drogownictwa.

W roku 2025 Latający Uniwersytet Drogowy, zgodnie ze swoją formą, odbędzie się na kolejnej polskiej uczelni technicznej – Politechnice Śląskiej. Już dziś zapraszamy chętnych studentów do wzięcia udziału w LUD 2025 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Zgłoszenia i informacje szczegółowe dostępne mailowo pod adresem: lukasz.mejlun@pg.edu.pl.